METRYCZKA PRZEDSZKOLA

Marta Toboła

Przewodniczący Rady Przedszkola

Rada nie została powołana

Przewodniczący Zarządu (dla niepubl.)

Wizytator Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Kielcach

Charakterystyka przedszkola

Liczba oddziałów

Liczba sal

Zmianowość

Liczba dzieci

Liczba nauczycieli ogółem

Liczba nauczycieli niepełnozatrudnionych

Liczba oddziałów przedszkolnych

Średnia liczba dzieci w oddziałach przedszkolnych

Dodatkowe informacje o przedszkolu, najważniejsze dokonania placówki

Przedszkole funkcjonuje już 61 lat jako najstarsza placówka tego typu w mieście. Po zniszczeniu przez powódź w lipcu 2001 roku bazy lokalowej przy ulicy Klimkiewiczowskiej, placówka została  przeniesiona do wyremontowanego budynku przy ulicy Jasna 4.  Funkcjonuje w nim  od 1 września 2002 roku, stając się jedną z najnowocześniejszych placówek przedszkolnych na terenie miasta, spełniającą normy unijne.

Posiada duży ogród, dobrze zagospodarowany z wydzielonymi sektorami dostosowanymi do grup wiekowych. Wysoko wykwalifikowana i otwarta na nowatorstwo kadra w pracy wychowawczo – dydaktycznej i opiekuńczej korzysta    z własnego programu autorskiego ”Akademia Przedszkolaka” oraz w zakresie edukacji regionalnej „Dziedzictwo kulturowe w regionie”. Nauczyciele ciągle podnoszą swoje kwalifikacje.

W placówce prowadzone są liczne zajęci dodatkowe: zajęcia rytmiczno – ruchowe z elementami folklorystycznymi, plastyka z elementami orgiami, zajęcia teatralne,

kółko „Mały Ekolog”, zajęcia logorytmiczne, terapia logopedyczna, zabawy  językiem angielskim, zajęcia w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej.

Wychowankowie są bardzo dobrze przygotowani do dalszego etapu kształcenia, co potwierdzają informacje zwrotne uzyskiwane ze szkół podstawowych.

Od  2004 roku placówka posiada  Polski Certyfikat Jakości   „Partnerskie Przedszkole”.

Informacja o rejonie, z którego pochodzą dzieci

Zdecydowana większość dzieci pochodzi z terenu osiedla Ludwików. Część wychowanków dowożona jest także przez rodziców z innych rejonów miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Krótka charakterystyka gminy, na terenie której znajduje się przedszkole

Przedszkole zlokalizowane jest w mieście będącym siedzibą Powiatu Ostrowieckiego, którego funkcjonowanie opiera się przede wszystkim na przemyśle hutniczym. Gmina Ostrowiec Świętokrzyski dotknięta jest znacznym bezrobociem, związanym z recesją przemysłu hutniczego i odzieżowego.

Data mierzenia

Podpis prowadzącego mierzenie jakości