KOMUNIKATY DLA RODZICÓW

Przedszkolna Biblioteka

Z wielką radością pragniemy powiadomić wszystkich Rodziców naszych dzieci, że w trosce o rozwój czytelniczy naszych najmłodszych powołaliśmy do życia bibliotekę przedszkolną. Mamy już sporo ciekawych bajek, opowiadań i wierszyków! Nasza biblioteka została utworzona w holu głównym, a więc jest dostępna dla wszystkich. Z biblioteki mogą korzystać wszystkie chętne przedszkolaki. Zachęcajmy dzieci do słuchania bajek, wierszy, czytajmy dzieciom podczas różnych okazji, podczas odpoczynku czy przed snem. Czytanie dziecku rozbudza ciekawość świata, zapewnia prawidłowy rozwój emocjonalny, pomaga w wychowaniu. Uczy myślenia, rozwija język, wyobraźnię i doskonali pamięć.
Wypożyczone książki należy wpisywać do zeszytu, a po przeczytaniu oddać do przedszkola najpóźniej po dwóch dniach. Prosimy o konsekwentne oddawanie książeczek, bo wszyscy chcą z nich korzystać.

Życzymy miłej lektury.

Garncarz