UROCZYSTOŚĆ PATRIOTYCZNA 2017

Dnia 9 listopada w naszym przedszkolu odbyło się „Spotkanie z historią według przedszkolaków”. Dzieci z najstarszych grup „Krasnali” i „Pszczółek”pod opieką nauczycielek Anny Skiby, Mileny Makuch i Pauliny Małkiewicz zaprezentowały piękny występ artystyczny z okazji święta Odzyskania Niepodległości. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście Przewodnicząca Rady Miasta – Irena Renduda- Dudek i Przewodniczący Rady Osiedla Ludwików - Roman Wieczorek. Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem zaproszonych gości. Następnie dzieci zaprezentowały urozmaicony program artystyczny. Były wiersze, i piosenki o tematyce naszego kraju i jego symboli narodowych, wspólne odśpiewanie hymnu narodowego, a także układ taneczny do pieśni narodowych „Poloneza” i „Krakowiaka” w przepięknych barwnych strojach.
Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych uczymy się patriotyzmu, kształtujemy pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Dzieci posiadają naprawdę szeroką wiedzę na temat swojego miasta i kraju, a miłość do Ojczyzny przekazują właśnie poprzez wiersze i piosenki.
Stosowne dekoracje sali wykonały nauczycielki: Joanna Walczyk, Agnieszka Pałka-Szymonik oraz Milena Makuch.