Dbam o świat od najmłodszych lat

Dnia 24 kwietnia 2017r.dzieci 5 i 6 letnie brały udział w projekcie "Dbam o świat od najmłodszych lat". Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy MAC Edukacji z Fundacją VIVE Serce Dzieciom.
Projekt polega na zwróceniu uwagi na to, jak ważny jest recycling. Wystarczy zmienić swoje nawyki oraz namówić rodzinę i najbliższe otoczenie na segregowanie odpadów, które mogą zostać wykorzystane ponownie. Dotyczy to zarówno plastikowych opakowań, jak i niechcianych tekstyliów.
Poprzez zabawę i ćwiczenia z kartami pracy dzieci utrwaliły wiedzę o recyclingu i selekcjonowaniu odpadów.
Projekt został stworzony w ramach obchodów Światowego Dnia Recyclingu i ma na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest powtórne wykorzystanie wyrzuconych przedmiotów, by środowisko, w którym żyjemy, było czystsze i zdrowsze.