Zbieramy makulaturę

Edukacja ekologiczna w przedszkolu odbywa się poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą i środowiskiem. Nasze przedszkole ma wieloletnie doświadczenie w realizacji treści ekologicznych. W roku szkolnym 2012/2013 dzieci wraz z nauczycielkami włączyły się do akcji selektywnej zbiorki makulatury pod patronatem Centrum Edukacji Ekologicznej przy Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podjęcie takich działań zwiększyło świadomość przedszkolaków oraz rodziców. Wszystkie realizowane działania na rzecz ekologii i ochrony środowiska miały na celu rozbudzenie w dzieciach właściwych postaw, dostarczając dzieciom nowych doświadczeń, wiedzy i możliwości kontaktu z przyrodą. Wczesna edukacja ekologiczno – przyrodnicza zaowocuje w przyszłości innym spojrzeniem na świat. Dnia 13.11.2013. w siedzibie BWA nastąpiło rozstrzygniecie

„PROGRAMU PROMOCJI I WDRAŻANIA SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH NA TERENIE GMINY OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI EDYCJA X”

w którym nasze przedszkole zajęło II miejsce w kategorii „Przedszkola Publiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim”. Zaangażowanie dzieci, nauczycieli i rodziców zostało nagrodzone przekazaniem na ręce pani dyrektor Barbary Pronobis pamiątkowego dyplomu dla przedszkola oraz nagród rzeczowych: telewizora Samsung 46 cali oraz zestawu audio wizualnego DVD. Dzieciom, które zebrały najwięcej makulatury wręczono indywidualne nagrody w postaci książek i albumów o tematyce przyrodniczej.

  1. Antonkiewicz Marcel
  2. Długosz Franciszek
  3. Jarzębiak Julia
  4. Jaźwiec Oliwia
  5. Kobiałka Szymon
  6. Kowalska Maja
  7. Malinowska Julia
  8. Otolińska Monika
  9. Partyka Oliwia
  10. Przewłoka Remigiusz

 
 
 

Rozstrzygnięcie zbiórki makulatury 2014/2015Z życia przedszkola...więcej

Garncarz

Pokaz wyrobów z gliny...więcej

Zbieramy makulaturę

Edukacja ekologiczna...więcej

Pszczelarz

Wyroby pszczelarskie, degustacja...więcej

 
do góry