Rodzinny Piknik Ekologiczny 2016

W dniu 16.06.2016r. w ogrodzie przedszkolnym zorganizowany został Rodzinny Piknik Ekologiczny pod hasłem „Dorośli i dzieci segregują śmieci” propagujący idee ekologii, zdrowego stylu życia, zachęcający do właściwej segregacji surowców wtórnych. Ważnym celem tego przedsięwzięcia była integracja całej społeczności przedszkola oraz mieszkańców.

Na piknik przybyli licznie rodzice, dzieci, mieszkańcy osiedla  „Ludwików” oraz zaproszeni goście w osobach:

• Przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda – Dudek-w imieniu prezydenta miasta powitała uczestników pikniku wręczając dzieciom słodkie nagrody.
  • Przewodniczący Rady Osiedla LUDWIKÓW Roman Wieczorek – powitał gości oraz wyraził swoje zadowolenie ze współpracy z przedszkolem.

Oprawę  muzyczna  zapewnił pan Zbigniew Olczyk, grając piękne utwory muzyczne bawiąc uczestników pikniku.

Dużą atrakcja okazał się występ zespołu wokalnego „Canto Amici” pod kierunkiem pana Pawła Cieślika,  który zaprezentował znane i lubiane piosenki dla dorosłych i dzieci pt „Utwory z różnych stron świata”.

Prezentacje Taneczno – Akrobatyczne klubu fitness BLACK & WHITE wzbudziły zachwyt i podziw mieszkańców osiedla Ludwików.

Artystyczne występy najmłodszych, zamieniły ogród przedszkolny w kolorowy happening. Takim wydarzeniem był pokaz  „Wiosennej mody ekologicznej” w wykonaniu rodziców i dzieci. Atrakcyjne stroje zostały nagrodzone.

Dzieci z wszystkich grup wiekowych przygotowały program artystyczny pod hasłem „Mikrofon dla wszystkich” była to  prezentacja tańców piosenek, wierszy o różnorodnej tematyce.

W czasie pikniku przeprowadzane były liczne konkursy miedzy innymi: zabawy sportowe z udziałem rodziców pod hasłem „Mamo tato baw się ze mną”- wszyscy chętnie włączali się do zabawy, zdobywali nagrody, obserwowali kolorowy pokaz baniek mydlanych. Przedszkolaki malowały „buźki” – zamieniając się w motyle, kwiaty czy dzikie zwierzęta, loteria fantowa wzbudzała zaciekawienie licznymi wylosowanymi niespodziankami dla dzieci.

Kulminacyjnym momentem pikniku było rozstrzygniecie finał konkursu ekologicznego „Zbieraj makulaturę chroń las” wręczenie nagród, dyplomów.

Uczestnicy pikniku licznie gromadzili się przy stoiskach: zdrowego pieczywa Piekarni „Małgorzatka” oraz naturalnego miodu z pasieki ostrowieckich pszczelarzy.

Stoisko firmy „Remondis” zaproponowało zbiórkę zużytego sprzętu RTV, AGD, baterii  w zamian za  gadżety i niespodzianki.

W dalszej części spotkania można było oglądać pokazy sprzętu Straży Pożarnej.

Miłym przerywnikiem wspaniałej zabawy był poczęstunek w zorganizowanej „Kawiarence”, w której rodzice mogli wypić kawę , herbatę, a dzieci pyszny sok owocowy z oponkami, ciastem upieczonym przez rodziców oraz panie kucharki z naszego przedszkola.

Nie obyło się bez pysznych grillowanych kiełbasek oraz chleba ze smalcem   i ogórkiem  z tradycyjnym chlebem z Piekarni „Małgorzatka”.

Patronat honorowy nad Rodzinnym Piknikiem Ekologicznym objęli: Prezydent Ostrowca Św., firma „Remondis”, Nadleśnictwo w Ostrowcu Św.

Garncarz

Pokaz wyrobów z gliny...więcej