MIĘDZYPRZEDSZKOLNE ZABAWY QUIZOWE

Zabawy quizowe znam moje miasto i przyrodę
w Przedszkolu Publicznym nr 5

Dnia 18 marca 2016 r. Przedszkole Publiczne  nr 5 było organizatorem XII już edycji zabaw quizowych pod hasłem „Znam moje miasto i przyrodę – rzeki w Ostrowcu Świętokrzyskim”. Impreza  odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego i Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Ostrowieckiej. Głównym celem była prezentacja, utrwalanie wiedzy o mieście, przepływających rzekach i przyrodzie podczas różnorodnych zabaw.

Model plastyczny opracował Zbigniew Pękala, a scenariusz zabaw Anna Sala, która imprezę prowadziła.

W konkursie uczestniczyły 2 - osobowe delegacje z 11 ostrowieckich przedszkoli publicznych i niepublicznych wraz z nauczycielkami.
Byli też obecni  przedstawiciele władz miasta, przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda-Dudek, przewodniczący Osiedla Ludwików Roman Wieczorek, przewodniczący Komisji Edukacji Wychowania Kultury i Sportu Mariusz Łata  oraz przewodniczący TPZO  Zbigniew Pękala.

Imprezę rozpoczął krótki program artystyczny w wykonaniu przedszkolaków z „piątki”.  Następnie dzieci  wraz z nauczycielkami przystąpiły do rozwiązywania zadań.

Podczas  tegorocznych zabaw dzieci:

1. Tworzyły model plastyczny „Obiekty dziedzictwa kulturowego nad rzekami w Ostrowcu Świętokrzyskim”, poprzez umieszczanie zdjęć prac wykonanych przez dzieci z poszczególnych przedszkoli.
  2. Rozpoznawały herb Ostrowca Św. wśród innych.
  3. Rozwiązywały test oraz zagadki przyrodnicze.
  4. Prezentowały swoje prace – wypowiadając się  o wykonywanych obiektach.
  5. Rozpoznawały obiekt ułożony  z puzzli.

Zaangażowanie i niemałą pracę wszystkich uczestników nagrodzono symbolicznymi nagrodami  i dyplomami. Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek.