MIĘDZYPRZEDSZKOLNE ZABAWY QUIZOWE

„ZNAM MOJE MIASTO  I PRZYRODĘ – GALERIA OBRAZÓW NASZEGO MIASTA OSTROWCA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO”

Dnia 31 marca 2017r. już po raz   XIII odbyły się w naszym przedszkolu zabawy quizowe pod hasłem „Znam moje miasto i przyrodę”. Impreza  odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego i Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Ostrowieckiej.
Głównym celem była prezentacja, utrwalanie wiedzy o mieście, obiektach dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego oraz o przyrodzie, podczas różnorodnych zabaw.
Dzieci z 10 ostrowieckich przedszkoli publicznych i niepublicznych wykonywały prace plastyczne, które utworzyły „Galerię obrazów naszego miasta Ostrowca Świętokrzyskiego”.
Finałem zabaw był wernisaż prac wykonanych przez dzieci biorące udział w zabawach quizowych.
Wernisaż poprowadziła dyrektor Barbara Pronobis i przewodniczący TPZO  Zbigniew Pękala. Komisarz wystawy  Anna Sala, poprowadziła imprezę wg własnego scenariusza, a stosowne dekoracje sali wykonała Milena Makuch.
W zabawach uczestniczyły 2 osobowe zespoły dzieci wraz z nauczycielkami i dyrektorami. Nasze przedszkole reprezentowała Izabela Staniszewska i Mateusz Malinowski, którzy wykonali pracę „Park Fabryczny” i pięknie o niej opowiadali, prezentując rozległą wiedzę na jego temat.  Była też obecna  Przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda - Dudek, reprezentująca władze miasta. Zaangażowanie dzieci i niemały wysiłek  Przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda - Dudek nagrodziła pięknymi książeczkami  z własną dedykacją oraz dedykacją od Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego.
Imprezę  rozpoczął krótki program artystyczny w wykonaniu przedszkolaków z grup najstarszych: Amelii Turbakiewicz, Dawida Gawlika, Huberta Wrony i Julii Cisoń, którzy zaprezentowali wiersz „Moje miasto” oraz Anny Rogozińskiej, Nikoli Dróżdż i Wiktorii Krawczyk, które zaśpiewały piosenkę „Zielona lipka”.   Następnie dzieci  wraz z nauczycielkami przystąpiły do rozwiązywania zadań.
Podczas  tegorocznych zabaw dzieci z poszczególnych przedszkoli:
1. Wykonywały prace plastyczne, ukazując obiekty dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, które utworzyły  „Galerię obrazów naszego miasta Ostrowca Świętokrzyskiego”.
2. Rozpoznawały herb Ostrowca Św. wśród innych: Kunów, Bodzechów, Wąchock.
3.     Rozwiązywały test oraz zagadki przyrodnicze.
4.     Prezentowały swoje prace – wypowiadając się  o wykonywanych obiektach:
  • „Herb Ostrowca Świętokrzyskiego”
  • „Aleja Kasztanowców” – obecnie aleja 3 Maja
  • „Park Fabryczny” – na terenie dawnej osady Klimkiewiczów
  • „Park   Miejski  im.   Marszałka   Józefa   Piłsudzkiego"    –    od strony
Al. 3 Maja
  • „Park Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudzkiego” – od strony skrzyżowania ulic A. Mickiewicza i H. Sienkiewicza"
  • „Rynek  Staromiejski Ostrowca Świętokrzyskiego”
  • „Dawny Bank Pffefera"obecnie siedziba Komendy Powiatowej Policji
  • „Gmach dawnej Szkoły Powszechnej ul. Sienkiewicza"budynek byłej PSP nr 4; obecnie dzienny Dom Opieki Senior – WIGOR
  • „Dawny Pałacyk Saskich"obecnie Urząd Stanu Cywilnego
  • „Dawny Dworek Myśliwski przy ul.  Kuźnia" – obecnie Pałac Tarnowskich

5. Rozpoznawały obiekt naszego miasta ułożony  z puzzli, których poszczególne elementy były punktami, zdobytymi za poprawnie rozwiązane zadanie.

Zaangażowanie i niemałą pracę wszystkich uczestników nagrodzono symbolicznymi nagrodami  i dyplomami. Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek.