"KIM BĘDĘ, GDY DOROSNĘ" 2019

21 maja 2019 roku na scenie ostrowieckiego kina „Etiuda” dzieci  z naszego przedszkola przedstawiły wraz ze swoimi rodzicami prezentacje wybranych zawodów wykonywanych przez dorosłych.

Imprezę przedszkolną uświetnili swoją obecnością;

• Imprezę przedszkolną uświetnili swoją obecnością;
  • przedstawiciel Biura Prezydenta - pani Anna Woś
  • przedstawiciel KO w Kielcach, oddział Ostrowiec- pan wizytator -Wiesław Gruszka
  • redaktor naczelna Radia Ostrowiec - pani Joanna Gergont –Woś
  • Dyrektor CKU pani Aneta Pierścińska –Maruszewska
  • wicedyrektor PSP 3 - Jolanta Dziedzic
  • wieloletnia Dyrektor PP 5 - pani Barbara Pronobis
  • Przewodnicząca Rady Osiedla Ludwików - pani Tatiana Olszewska

Przedszkolne prezentacje zawodów prowadzili prezenterzy; Nina Smolińska i Kacper Szeloch z grupy IV Krasnali a towarzyszył im redaktor Radia Ostrowiec - pan Marcin Szymański, którego głos słyszymy codziennie na antenie ostrowieckiego radia. Występy rozpoczął pokaz układu tanecznego pod nazwą „Balonowy rock’and rool” w wykonaniu dzieci z grup najstarszych, przygotowanych pod kierunkiem pań Anny Skiby i Mileny Makuch.

Przed zgromadzoną publicznością na scenie pojawiły się prezentacje następujących zawodów;

• fryzjerki - z grupy najmłodszej „Misie” przygotowane przez panie Agnieszkę Pałkę –Szymonik i Paulinę Małkiewicz
  • krawcowe - z grupy II Biedronek przygotowane przez panią Beatę Kacuga
  • lekarze - grupa III Żabki pod opieką pani Małgorzaty Cędrowskiej
  • policjanci - grupa IV Pszczółki przygotowane przez panią Jolantę Walerowicz
  • kucharki - grupa V pod opieką pań Anny Skiby i Mileny Makuch.
„Wszystkie prezentacje były piękne, niepowtarzalne, inspirujące i bardzo edukacyjne - powiedziała dyrektor przedszkola pani Jolanta Jeruzal - ten dzień był wyjątkowy i szczególny dla całej społeczności przedszkolnej  a dzieci  i ich rodzice jego głównymi bohaterami.”
Przez cały rok w przedszkolu realizowany był cykl zajęć z zakresu doradztwa zawodowego na etapie edukacji przedszkolnej, podczas których dzieci poznawały zawody wykonywane w naszym mieście.
Odbywały się spotkania z ciekawymi osobami prezentującymi charakter wykonywanej przez siebie pracy oraz wycieczki w miejsca, gdzie dana praca była wykonywana. Tym wizytom towarzyszyło wiele wrażeń i emocji. Z pewnością nie raz dzieci zadawały sobie pytanie „Gdy dorosnę to kim zostanę?”
Podsumowaniem cyklu spotkań był Przedszkolny Festiwal Zawodów, podczas którego dzieci wraz z rodzicami przedstawiły w dowolnej formie zawód , który im się najbardziej podobał i który sami wybrali.
Przedszkole Publiczne nr 5 od 2015 roku posiada zaszczytny certyfikat jakości „Partnerskie Przedszkole”, dlatego  tak ważny był fakt, że rodzice tak aktywnie włączyli się w realizację zadań przedszkola i stali się autentycznymi partnerami w procesie nauki i zabawy.
Prezentacje wybranych zawodów na deskach sceny kina Etiuda z pewnością dla większości przedszkolaków były debiutem, ale dzieci świetnie poradziły sobie z nieśmiałością i tremą.
Wzbogaceniem  inicjatywy podjętej przez przedszkole jest facebookowy konkurs  na najciekawszą sylwetę zawodu przygotowaną przez poszczególne grupy przedszkolne. Poprzez polubienie na faceeebooku  organizatorzy zapraszają do głosowania na najsympatyczniejszą postać. Nagrodą dla zwycięskiej drużyny jest wycieczka do kompleksu bałtowskiego ufundowana przez Radio Ostrowiec.

Kodowanie i programowanie

Zabawy z kodowaniem ...więcej