JASEŁKA W KOŚCIELE

PRZEDSZKOLAKI Z PP 5 Z BAJKOWYMI JASEŁKAMI W KOŚCIÓŁKU
pw. NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO

Dzieci z grup najstarszych „Pszczółek” i „Motylków” z Przedszkola Publicznego nr 5 zaprezentowały bożonarodzeniowe Jasełka w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Jezusowego. Po raz kolejny przypomniały społeczności osiedla „Ludwików” wydarzenia sprzed 2000 lat. Przedszkolaki w specjalnie przygotowanych strojach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Wśród śpiewu aniołów do żłóbka przybyli pastuszkowie oraz postaci ze znanych bajek tj. Calineczka, Pinokio czy Jaś i Małgosia. Nowo narodzonemu Dzieciątku, pokłony złożyli także Królowie. Jasełka zostały przygotowane przez panie: Annę Skibę i Małgorzatę Cędrowską. Inscenizacja przeplatana była pięknymi wierszami, kolędami i pastorałkami. Starszaki świetnie wcieliły się w swoje role, śpiewom towarzyszyły dźwięki gry na instrumentach, które sprawiały, że atmosfera zrobiła się bardzo świąteczna.
Na zakończenie głos zabrał Ksiądz Proboszcz Józef Grochala, który podziękował małym wykonawcom za wspaniały występ i możliwość duchowego przeżywania bożonarodzeniowych wydarzeń po raz kolejny.

Kodowanie i programowanie

Zabawy z kodowaniem ...więcej