„DLA NIEPODLEGŁEJ….” W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 5

11 listopada to data niezwykle ważna dla każdego Polaka. To symboliczny dzień odzyskania niepodległości.
Po 123 latach rozbiorów i niewoli, Polacy odzyskali swój DOM. Odzyskali ORŁA BIAŁEGO, FLAGĘ BIAŁO-CZERWONĄ, HYMN NARODOWY. Odzyskali NIEPODLEGŁĄ OJCZYZNĘ.
7 listopada br. w Przedszkolu Publicznym nr 5, dzieci z grupy „Pszczółek” i „Motylków” zaprezentowały piękny montaż słowno - muzyczny. Był on manifestacją miłości do Ojczyzny i szacunku do Jej historii. Dzieci słowami wierszy, pieśni i piosenek wyraziły swoją miłość do Kraju Ojczystego. Łzy wzruszenia wywołały podniosłe tony poloneza, którymi przedszkolaki z grupy V rozpoczęły uroczystość. Kujawiak w wykonaniu dzieci z grupy IV ujął gości skocznymi rytmami i wielobarwnością strojów.
Była to piękna lekcja patriotyzmu, która uświadamia najmłodszemu pokoleniu, jak wielkim darem jest WOLNA OJCZYZNA i że powinniśmy być dumni, mogąc mówić o sobie „Jesteśmy Polakami” - tak podsumowała występ dzieci dyrektor przedszkola - Jolanta Jeruzal. Podziękowała jednocześnie paniom Annie Skibie, Małgorzacie Cędrowskiej i Milenie Makuch-Baran za przygotowanie z dziećmi podniosłej i wzruszającej uroczystości.

Z życia przedszkola...więcej

„Kim zostanę gdy dorosnę?”

marzenia przedszkolaków...więcej

Kodowanie i programowanie

Zabawy z kodowaniem ...więcej

Poczytaj mi Mamo, Tato

program autorski...więcej

 
do góry