„Kim zostanę gdy dorosnę?” - marzenia ostrowieckich przedszkolaków

Nasze Przedszkole  we współpracy z Radiem Ostrowiec, było organizatorem Międzyprzedszkolnego Quizu Regionalnego pn „Kim zostanę gdy dorosnę”, który odbył się 18 kwietnia 2018 roku w Kinie Etiuda.  Uroczystość objął swoim patronatem Prezydent Miasta Pan Jarosław Górczyński. Przedszkolaki z 12 ostrowieckich przedszkoli na scenie kina Etiuda prezentowały wybrane zawody.

Zadaniem przedszkolaków było przedstawienie scenki rodzajowej charakteryzującej dany zawód oraz przygotowanie sylwety prezentowanego zawodu.  Wszystkie przedstawienia były inspirujące, ciekawe i niepowtarzalne co podkreślali zaproszeni goście: przewodnicząca Rady Miasta – p. Ireny Renduda -  Dudek, przedstawiciela Kuratorium Oświaty- p. wizytator Wiesław Gruszka.  W dniach od 19 do 26 kwietnia odbyło się głosowanie internetowe na stronie Radia Ostrowiec na najbardziej kreatywną sylwetę zawodu wykonywanego w naszym mieście. 27 kwietnia ogłoszono wyniki konkursu a 10 maja 2018  uroczyście wręczono nagrody zwycięskim przedszkolom.

- I miejsce - Przedszkole Publiczne nr 5 – 32 calowy telewizor
- II miejsce Przedszkole Publiczne nr 21 – radiomagnetofon
- III miejsce Przedszkole Publiczne nr 12 – aparat fotograficzny

Nagrody wręczali przedstawiciele  Radia Ostrowiec – p. Marcin Szymański i p. Anna Głowacz - Mazur – wraz ze  sponsorami, którymi były; Galeria Mebli Arkadia i firma Termohurt