Baza przedszkola

Przedszkole mieści się w wolnostojącym, jednopiętrowym budynku położonym w dolnej części miasta na osiedlu Ludwików. Otoczone jest rozległym terenem zielonym z dobrze zagospodarowanym i bezpiecznym placem zabaw, którego wyposażenie wychodzi naprzeciw potrzebom zarówno małych jak i starszych przedszkolaków. Oprócz nowych urządzeń zabawowych w ogrodzie znajdują się kreatywne gry terenowe „Klasy”, „Twister”, i „Labirynt”, uatrakcyjniające pobyt dziecka na świeżym powietrzu i zachęcające go do aktywnego spędzania czasu.
W budynku przedszkola mieści się 5 słonecznych, przestronnych, kolorowych sal zajęć, bogato wyposażonych w zabawki i pomoce dydaktyczne dostosowanych do wieku i zainteresowań dzieci. Każda sala doposażona została w profesjonalną tablicę interaktywną, umożliwiającą prowadzenie zajęć w sposób kreatywny i zachęcający dziecko do twórczego wysiłku. Placówka wyposażona jest w roboty: Photon, Bee-bot, Blue-bot, 3 Ozoboty bit, 4 ozobotyEvo. Dzieci korzystają z aplikacji na tablecie: Photon Robot, PhotonCoding Puzzle Ar, Scratch Jr, a także maty Kolor Piano i maty do kodowania. Czas przeznaczony na swobodną zabawę spędzają dzieci w ciekawie urządzonych kącikach tematycznych, pozwalających na rozwój ich zainteresowań oraz nawiązywanie przedszkolnych przyjaźni.
W przedszkolu wykorzystywane są nowoczesne formy nauki poprzez zabawę z wykorzystaniem interaktywnej Podłogi Fun Floor, która w magiczny sposób zapewnia połączenie ruchu z wyświetlanym na podłodze obrazem. Ta metoda wizualizacji i aktywności jest szczególne lubianą przez dzieci formą spędzania czasu.
Naturalną potrzebę ruchu małego dziecka zaspakaja również salka zabaw, wyposażona w dużych rozmiarów suchy basen z kulkami. Jest to ciekawa alternatywa dla dzieci, szczególnie w zimne i deszczowe dni jesienno-wiosenne.
Przedszkole posiada dodatkową salkę do zajęć korekcyjno-kompensacyjnych i logopedycznych, gdzie odbywa się indywidualna praca nauczyciela specjalisty z dzieckiem wymagającym wsparcia. Osobne pomieszczenie stanowi biblioteka przedszkolna, wyposażona w fachową literaturę dla nauczyciela i ciekawe pozycje książkowe dla najmłodszych. Jest to miejsce służące rozwijaniu zainteresowań czytelniczych u najmłodszych wychowanków.
Opiekę nad dziećmi sprawuje wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, otwarta na nowe wyzwania, poszukująca nowatorskich rozwiązań metodycznych, inspirująca dzieci do twórczego działania oraz kształtująca ich kreatywne postawy.

Skip to content