Listy sercem malowane

Pod tym tytułem kryje się piękna prospołeczna inicjatywa, którą pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią COVID, podjęły dzieci wraz z Dyrekcją i wychowawczyniami z Przedszkola Publicznego nr 5. „Malowane listy”- bo o nich mowa, stworzone zostały pełnymi miłości rączkami dzieci dla osób starszych i samotnych z osiedla „Ludwików”.

Własnoręcznie wykonane karty świąteczne wraz z życzeniami dostarczyły do adresatów dzieci pod opieką rodziców. Przedszkolaki otwierają serca dla ludzi starszych, ucząc się tym samym nie tylko brać ale przede wszystkim dawać innym radość i miłość. Bo „miłość się mnoży, kiedy się ją dzieli”. Zawsze z niecierpliwością oczekujemy na nadejście Świąt Bożego Narodzenia, choć pracy przy przygotowaniach do świątecznych spotkań nigdy nie brakuje. Przez cały tydzień w poszczególnych grupach dzieci przedstawiały „Jasełka” aby kontynuować tradycję przybliżenia wydarzeń sprzed 2000 lat. Do występów przygotowywały się pod okiem swoich wychowawczyń. Opiekę nad grupą I „Misie” – sprawowały panie Agnieszka Pałka – Szymonik i Anna Skiba, nad grupą II „Biedronki” – pani Ewa Ziętkowska, nad grupą III -,,Żabki”- pani Paulina Małkiewicz, nad grupą IV „Pszczółki”- panie Małgorzata Cędrowska i Anna Mikla oraz nad grupą V ,,Motylki” – pani Paulina Gawrońska. Ogromny wkład w przygotowanie dzieci do występów mieli także rodzice i opiekunowie. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji. Z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Przedstawienia w każdej z grup były naprawdę wyjątkowe, choć trochę – inne z zachowaniem pełnej odpowiedzialności, bez bezpośredniego udziału widowni – rodziców, dziadków – ale nie mniej wyjątkowe. Cała niespodzianka polegała na tym, iż przedstawienia były filmowane a nagrania, które trafiły do bliskich sprawiły im ogromną przyjemność. Ten wyjątkowy czas jest dla wszystkich okazją do refleksji nad przemijającym czasem, do wspomnień, wzruszeń, do pojednania z bliskimi, do czynienia dobra dla innych ludzi i to właśnie dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 5 chciały swymi występami i „Malowanymi listami” przekazać. „Dobre uczynki mają większą moc niż słowa, dlatego ta wspaniała inicjatywa będzie w naszym przedszkolu kontynuowana” – podkreśla dyrektor przedszkola Jolanta Jeruzal

Odsłon: 14,508 

Skip to content