Patriotycznie w naszym przedszkolu

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości jak co roku jest datą szczególną dla każdego Polaka.
„Nie wolno nam zapominać o historii naszego kraju i jego tradycji, toteż wielkie znaczenie ma wychowanie w duchu patriotyzmu już od najmłodszych lat przedszkolnych”  mówi dyrektor Jolanta Jeruzal.
Aby radość z odzyskanej niepodległości rodziła się  i rozwijała w serduszkach  maluchów, dbają nauczycielki z Przedszkola Publicznego nr 5 przy ul. Jasnej. Od kilku dni w każdej sali przedszkolnej słychać dźwięki podniosłych pieśni patriotycznych i melodie tańców narodowych.
Podczas piątkowej uroczystej akademii, dzieci z grupy IV „Pszczółki” pod kierunkiem pani Anny Mikli zaprezentowały piękny montaż słowno-muzyczny upamiętniający 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Słowa wierszy i piosenek ukazywały uroki kraju ojczystego i budziły dumę z faktu, że wszyscy  jesteśmy Polakami i mieszkamy w wolnym kraju nad Wisłą.
Na podniosłość uroczystości wpływała piękna dekoracja utrzymana w biało -czerwonej kolorystyce oraz strojenawiązujące do dawnej epoki, w które byli ubrani mali artyści. Wszystkie przedszkolaki dumnie odśpiewały hymn Polski ,,Mazurek Dąbrowskiego’’. Nie zabrakło również innych pieśni patriotycznych takich jak ,,Przybyli ułani pod okienko”, „Płynie Wisła płynie”, „Jak długo w sercach naszych” Z treści wierszy recytowanych przez przedszkolaków  emanowała miłość do kraju i duma z jego tradycji. ,,Przygotowania do występu dla każdego dziecka są źródłem ogromnych  emocji i przeżyć. Wkłada ono całą swoją energię, aby zaprezentować jak najpiękniej wszystko to, czego nauczyło się w przedszkolu”  podkreśla  wychowawca grupy IV – Anna Mikla. ,,W tym roku przebieg ogólnoprzedszkolnych uroczystości z okazji Święta Niepodległości jest inny niż zazwyczaj. W związku z sytuacją epidemiologiczną i brakiem możliwości zaprezentowania osiągnięć dzieci bezpośrednio przed rodzicami, montaż był przekazany  w formie on-line oraz zamieszczony na stronie internetowej przedszkola w celu udostępnienia go do obejrzenia  wszystkim opiekunom oraz sympatykom naszego przedszkola – przekazała  Jolanta Jeruzal

Odsłon: 5,175 

Skip to content