Przedszkolaki uczą się angielskiego

PRZEDSZKOLAKI Z PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR 5 UCZĄ SIĘ ANGIELSKIEGO

 

Realizacja projektu ,,Erasmus +’’ dzięki któremu do Przedszkola Publicznego nr 5 przybyły 2 wolontariuszki w ramach wymiany międzynarodowej, wywołuje wśród przedszkolaków niegasnący entuzjazm.

        Studentki z Hiszpanii i Gruzji – Martha i Nana, towarzyszą przedszkolakom podczas codziennego pobytu w placówce, włączając się w realizację treści programowych. Wolontariuszki  uczestniczą w zajęciach dydaktycznych, spontanicznej zabawie  oraz czynnościach samoobsługowych, komunikując się z przedszkolakami jedynie w języku angielskim. Dzieci poprzez stały kontakt ze studentkami mają niepowtarzalną okazję ,,osłuchać’’ się z językiem, poznawać nowe słówka, zwroty oraz proste konstrukcje gramatyczne. Maluchy chętnie uczestniczą w zabawach ruchowych i naśladowczych, których celem jest nauka języka angielskiego przez zabawę. Ideą wolontariuszek było także zapoznanie społeczności przedszkolnej z krajami z których pochodzą. Martha przedstawiła prezentację o Hiszpanii zaś Nana zapoznała dzieci z najważniejszymi informacjami dotyczącymi Gruzji, tj stolica, flaga państwa, największe miasta, tradycyjne potrawy, charakterystyczne zwyczaje. Wszelkie treści przekazywane są w sposób prosty, zawsze poparte obrazem, kilkakrotnie powtarzane, tak aby zostały zrozumiane przez dzieci. Wiele wskazówek i rad dotyczących istoty pracy w przedszkolu udziela wolontariuszkom pani Ewelina Turbakiewicz – nauczyciel prowadzący zajęcia  z języka angielskiego.

Projekt ,,Erasmus + ‘’realizowany jest we współpracy  z Centrum Wolontariatu w Kielcach i jak twierdzi dyrektor przedszkola, jednocześnie koordynator projektuJolanta Jeruzal, jest to niepowtarzalna okazja dla dzieci przedszkolnych aby kształtować kompetencje językowe już od najmłodszych lat.

Ideą projektu jest wymiana doświadczeń między wolontariuszami z różnych państw, poznawanie wielokulturowości narodów, tradycji, zwyczajów oraz wzbogacanie życia  lokalnych społeczności ciekawymi inicjatywami podejmowanymi przez uczestników projektu.

Odsłon: 17,665 

Skip to content