Znak Jakości Europejskiego Korpusu Solidarności

Znak Jakości Europejskiego Korpusu Solidarności
dla Przedszkola Publicznego nr 5
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja Europejskiego Korpusu Solidarności z siedzibą w Warszawie w dniu 27.05. 2020 r przyznała ostrowieckiej placówce przedszkolnej Znak Jakości w zakresie promowania wolontariatu.
Przedszkole Publiczne nr 5 przy ul. Jasnej 4 uzyskało certyfikat organizacji goszczącej i we współpracy z Centrum Wolontariatu w Kielcach, przystąpiło do projektu „Erasmus +”.
„Jest to zwieńczenie naszych starań – mówi inicjator i koordynator projektu Jolanta Jeruzal – udowodniliśmy podczas komisji kwalifikacyjnej, że spełniamy wszelkie wymogi stawiane przez Narodową Agencję Europejskiego Korpusu Solidarności i gwarantujemy realizację zaproponowanych przez nas działań.”
W opinii dyrekcji  oraz całego grona pedagogicznego jest to ogromne osiągnięcie dla przedszkola,  które stwarza warunki do kształtowania kompetencji językowych już od najmłodszych lat przedszkolnych.
Placówka aplikowała o 2 wolontariuszy – anglojęzycznych studentów, którzy w przyszłym roku będą wspierać działania opiekuńcze w przedszkolu przez okres 6 miesięcy w godzinach od 8.00 do 14.00. Poprzez codzienny kontakt z młodą osobą porozumiewającą się w języku angielskim, dzieci będą miały możliwość osłuchania się z obcym językiem.. W trakcie codziennego obcowania i  swobodnej zabawy będą mimowolnie przyswajały sobie nowe słówka, zwroty, będą uczyły się rymowanek i piosenek.
„Jest to niezwykle cenna okazja do kształtowania kompetencji językowych wśród dzieci w wieku przedszkolnym, które są chłonne i bardzo otwarte na wszelkie nowości”- twierdzi pani Ewelina Turbakiewicz– nauczyciel języka angielskiego i współautor projektu.
Grono pedagogiczne Przedszkola Publicznego nr 5 jest przekonane, że idea wolontariatu, która zostanie zapoczątkowana w placówce, przyniesie jej nowe korzyści i jednocześnie wprowadzi wiele pozytywnych zmian w środowisku lokalnym.

Odsłon: 1,679 

Skip to content