I Urodzinki “Wesołych Kredek”

        Wszyscy wiemy jak ważny dla każdego dziecka jest dzień jego urodzin. Na długo pozostaje on w pamięci najmłodszych. Goście, prezenty, urodzinowy tort oraz liczne atrakcje zapewniane przez rodziców sprawiają, że ten dzień jest wyjątkowy i niezapomniany.

    W piątek 2 czerwca 2023 roku na swoich I urodzinkach  Przedszkole Publiczne nr 5 ,,Wesołe Kredki’’ przy ulicy Jasnej również powitało wielu przybyłych gości. Dokładnie rok temu placówka obchodziła Jubileusz 50-lecia swojej pracy oraz nadanie własnego imienia  ‘’Wesołe Kredki’, dzięki któremu przedszkole jest rozpoznawalne wśród placówek przedszkolnych na terenie  miasta.

Na  uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości. Okolicznościowy grawerton przekazał Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego – pan Artur Łakomiec.  Z życzeniami dla przedszkola wystąpiła pani Irena Renduda – Dudek – przewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Św, pani Agnieszka Rogalińska – członek zarządu  Powiatu Ostrowieckiego., pan Łukasz Dybiec – radny Powiatu Ostrowieckiego, pan Mariusz Szczerbiński– dyrektor PSP nr 3. W ramach współpracy placówki z klubem piłkarskim KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski na przedszkolne urodzinki przybyli także pan Jarosław Sarna – członek zarządu, pan Piotr Chorab –prezes klubu oraz gość specjalny Mariusz Jop – były reprezentant Polski  
w piłce nożnej seniorów.

           Niewątpliwie najważniejszymi gośćmi na I Urodzinkach ,,Wesołych Kredek’’ były wszystkie przedszkolaki, które przyniosły w darze dla swojego przedszkola piękne upominki w postaci występów artystycznych, prezentowanych na scenie przez każdą grupę przedszkolną. Imprezę prowadziły panie Paulina Małkiewicz i Milena Żelazowska. Cała społeczność odśpiewała ,,Hymn Wesołych Kredek’’, który powstał jako autorskie przedsięwzięcie grona pedagogicznego z udziałem najstarszych przedszkolaków. Dzieciom towarzyszyła maskotka przedszkola ‘’Wesoła Kredka’’, która czuwała nad prawidłową organizacją uroczystości. Jak na każde urodzinki przystało, nie zabrakło także wspaniałego, urodzinowego tortu, przy którym wszyscy odśpiewali chóralnie 100 LAT a następnie  zostali poczęstowani symbolicznym kawałkiem ciasta. Po części oficjalnej zaproszeni goście, rodzice i opiekunowie przedszkolaków oraz wszyscy uczestnicy uroczystości mogli korzystać z przygotowanych atrakcji i poczęstunku. Pod namiotami w części gastronomicznej nie zabrakło słodkości, owoców, chleba ze smalcem oraz pieczonych kiełbasek.

Ważną atrakcją przedszkolnej uroczystości był mecz towarzyski rozegrany między piłkarzami KSZO a społecznością przedszkolną. Każdy zainteresowany mógł otrzymać autograf  od gościa specjalnego –pana Mariusza Jopa i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z zawodnikami KSZO. Z tych atrakcji korzystała przede wszystkim męska część uczestników pikniku.              ,, Pragniemy aby Urodzinki Wesołych Kredek stały się  cykliczną przedszkolną uroczystością łączącą całą lokalną społeczność. Jestem przekonana, że  wspólnie spędzone chwile   na długo pozostaną w pamięci naszych przedszkolaków i będą wspomnieniem beztroskiego i radosnego dzieciństwa’’ mówi dyrektor Jolanta Jeruzal.

Odsłon: 21,403 

Leave a comment

Skip to content