Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato

W naszym przedszkolu już od najmłodszych lat rozbudzamy wśród dzieci zainteresowania czytelnicze i kształtujemy potrzebę kontaktu z książką. Od września 2019 r. w grupie – I „Misie” i II „Biedronki” realizowany jest program autorski opracowany przez panią Agnieszkę Pałka – Szymonik pod nazwą „Poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato”. Jego rolą jest wspieranie rozwoju emocjonalnego i umysłowego dziecka, zachęcanie do słuchania baśni, bajek i opowiadań w wykonaniu nauczycielek, rodziców, dziadków, pracowników przedszkola, zaproszonych gości. Czytanie rozwija pamięć, wyobraźnię, słownictwo, poszerza wiedzę o świecie, wzmacnia poczucie wartości, a także więź między rodzicami, a dzieckiem. Uczy pozytywnych sposobów rozwiązywania problemów i konfliktów (bez agresji), a także przygotowuje dziecko do późniejszego, samodzielnego sięgania po wybraną książkę. Każdy przedszkolak może obejrzeć, przeczytać i wypożyczyć ciekawą pozycję znajdującą się w „Misiowej Biblioteczce” w holu przedszkola. Bogata oferta książeczek dla dzieci zachęca do samodzielnego korzystania z prezentowanych pozycji. Program „Poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato” powstał w ramach realizacji zadań społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

Odsłon: 2,089 

Leave a comment

Skip to content