,,Puszka na puszkę”

Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr 5

pomagają zwierzakom !

Kiedy masz duże serce…. podziel się nim!

Akcja „ Puszka na puszkę” trwająca w Przedszkolu Publicznym nr 5 w okresie jesienno-zimowym okazała się  wspaniałą i niezwykle cenną inicjatywą.  Jej podsumowaniem była wizyta       przedszkolaków     w dniu 13.01.2022r.     w schronisku dla bezdomnych zwierząt „ Janik” . Dzieci wraz ze swoimi rodzicami i wychowawcą grupy V ,,Motylki’’ panią Pauliną Małkiewicz osobiście przekazały zebrane dla zwierząt rzeczy. Schronisko odwiedzili Nadia Haremska, Pola i Tosia Szczechura, Antoś i Hania Mroczek, Szymon Sitek, Jakub Langiewicz, Igai Tymon  Stasiak.

Celem akcji była nie tylko pomoc zwierzętom, które znalazły się  w trudnej sytuacji, ale przede wszystkim uwrażliwienie dzieci na ich potrzeby  i ogromną bezbronność.  Cała społeczność przedszkolna zbierała fundusze na zakup karmy a także koce, które mogą służyć do wyściełania legowisk. Dzięki hojności  i dobremu sercu dzieci i rodziców  udało się zebrać pokaźną ilość karmy. Pomoc uzyskały potrzebujące zwierzaki. Niezwykle ważne są takie  działania, gdyż kształtują
w dzieciach postawy poszanowania dla czworonogów i wrażliwości na otoczenie. Adoptuj nie kupuj! stało się hasłem przewodnim dla przedszkolaków i ich rodziców. To bardzo potrzebna lekcja dla dzieci, ponieważ od małego należy wpajać im nie tylko miłość, ale również odpowiedzialność za zwierzęta, które przygarniamy do domu, ucząc tym samym  aby nie były obojętne na krzywdę porzuconych zwierzaków.

,,Wierzymy, że korzyści będą obustronne i mamy nadzieję, że to nie ostatnia taka akcja’’ z dumą w głosie do swoich podopiecznych i ich rodziców powiedziała dyrektor mgr Jolanta Jeruzal.

Odsłon: 21,073 

Leave a comment

Skip to content