Tak! On jest królem!

Tak! On jest Królem!

Niezapomniane Jasełka w wykonaniu dzieci   z Przedszkola Publicznego nr 5

Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia.

W ramach  współpracy pani Jolanty Jeruzal  – Dyrektora Przedszkola Publicznego nr 5 mającego swoją siedzibę na terenie Osiedla ,,Ludwików’’ oraz księdza Marka Kulińskiego – Proboszcza z Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, magia najpiękniejszych świąt mogła raz jeszcze dać się poczuć za sprawą niezapomnianych Jasełek wystawionych pod dachem kościoła. Podniosłość tej uroczystości potwierdzili swoim przybyciem przedstawiciel Prezydenta Miasta Ostrowca Św. – pan Tomasz Gębka – z Biura Prezydenta  oraz Przewodnicząca Rady Osiedla ,,Ludwików’’- pani Tatiana Olszewska.

W niedzielne południe – 09.01.2022r przedszkolaki pod kierunkiem wychowawczyń pani mgr Ewy Ziętkowskiej
i mgr Pauliny Małkiewicz
ku radości swoich rodziców, dziadków oraz  bliskich  zebranych, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus uświetnioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia kościoła, nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały raz jeszcze magię Bożego Narodzenia. Wszystkim przedszkolakom należała się ogromna pochwała za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie role, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą atmosferę i podbiły serca wszystkich zebranych. Mali aktorzy zaprezentowali swoje talenty również  w zachwycającym tańcu z lampionami
w przepięknych strojach dających możliwość choć na krótką chwilę zatonąć w myślach i zachować ten moment tylko dla siebie. Ten wyjątkowy  czas jest dla wszystkich okazją do refleksji nad przemijającym czasem, do wspomnień, wzruszeń, do pojednania z bliskimi, do czynienia dobra dla innych ludzi – i to , dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 5 chciały swym występem przekazać. Wzruszenie jakie malowało się na twarzach a także słowa niosące  zachwyt po skończonym przedstawieniu oraz gromkie brawa to najwspanialsza zapłata za pracę i włożone zaangażowanie. To na pewno nie ostatnia taka inicjatywa z udziałem przedszkolaków z Przedszkola Publicznego Nr 5.

Odsłon: 16,445 

Leave a comment

Skip to content